Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia. Już w piątek 10.05.2024r. o godz. 18:00 w Oranżerii RPEKiT w Rynie odbędzie się wernisaż Moniki Stępień  „NODURI MALARSTWO „. Każdy obraz na ekspozycji stanowi unikalny węzeł między melancholią a naiwnością. Pisane na płótnie, bez odrywania ręki, historie związują znaczenia i podważają oczekiwania.
„NODURI” to cykl-apel wobec idei współzależności i bunt wobec oczywistych osądów.
Monika Stępień – kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, poetka, twórczyni wizualna. Laureatka Nagrody Talent Roku Prezydenta Olsztyna 2021 za całokształt działalności na rzecz kultury.
Swoje malarstwo i filmy krótkometrażowe prezentowała m.in. w Brukseli.
Wielokrotna stypendystka naukowo-artystyczna (PAF, Agora, Prezydent Olsztyna).
Współzałożycielka czasopism literacko-kulturalnych, graficzka i współredaktorka; zwyciężczyni konkursów literackich, publikowała w wielu pismach literackich.
Organizatorka spotkań, konferencji, pracowni, slamów, festiwali i wydarzeń literackich i kulturalnych. Autorka m.in. książki poetyckiej „Neuroteorie” (2016).
NODURI — węzły, które mówią
Jesteśmy tylko węzłami może, […] jesteśmy stworzeni, jesteśmy wyprodukowani, jesteśmy dziełami, ale my tworzymy siebie również, działamy i działamy samych siebie.
Eugène Ionesco, Samotnik
Czy to, że węzły są splecione, oznacza, że współistnieją?
I czy spotykanie się oznacza bliskość?
Tworzone eksperymentalną techniką obrazy łączą w sobie abstrakcję, lineart, kolaż i tusz pozłotniczy do pisania ikon. Obrazy opowiadają rzeczywistość kreską i słowami. Ukazujące zawsze przynajmniej dwie opowieści, tą stworzoną złotą linią i tą łączącą różne techniki plastyczne.

Skip to content