29.10.2023r. (niedziela), godz. 16:00, sala widowiskowa – Spotkanie z operetką.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w naszej siedzibie od 17.10.23r. od g.10:00.
W programie najbardziej znane arie operetkowe (i nie tylko)
w wykonaniu zespołu Respiro Duo w składzie: Monika Sasinowska – sopran, Agata Gabryjel – fortepian.
Pani Agata Gabryjel tak wspomina Miasto Ryn:
… radością i wzruszeniem wracam do ukochanego Rynu, gdzie pozostawiłam mnóstwo wspomnień związanych z dzieciństwem i wakacjami u babci. Cieszę się że teraz mogę odwdzięczyć się temu magicznemu miejscu piękną muzyką….
„Księżniczka Czardasza” E.Kalmana, „Cygańska miłość” czy „Wesoła wdówka” F. Lehara to tylko niektóre operetki, z których muzyka zabrzmi podczas Koncertu
„Pół żartem, pół serio”
Respiro Duo, czyli w wolnym tłumaczeniu z j. włoskiego „oddychający duet”, bo grając i śpiewając razem oddychamy. Znamy się od czasu studiów, ale bliżej poznałyśmy się krótko przed diagnozą onkologiczną. Zachorowałyśmy w podobnym czasie, razem przyjmowałyśmy chemię, wzajemnie się wspierałyśmy i obie wygrałyśmy walkę z nowotworem. Teraz „chemia” jest w naszym wspólnym muzykowaniu. Zabieramy publiczność w muzyczną podróż przez różne emocje: od smutku, żalu, przez łzy oczyszczenia, po nadzieję i radość. Nasza współpraca zaczęła się w marcu 2022 roku.
Monika Sasinowska – sopran
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego. Jest też absolwentką studiów podyplomowych – Międzywydziałowego Studium Pieśni na UMFC oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I. Paderewskiego w Białymstoku w klasie fletu poprzecznego. Doświadczenie sceniczne obejmuje udział w takich operach jak: „The Tempest” Henry’ego Purcella (rola Amfitryty), „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz „Suor Angelica” G. Pucciniego.
Obecnie pracuje w chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie wykonuje również partie solowe m.in. rola Idy w operetce „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, sopran I w Oratorium „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” J. Macmillana. Swój warsztat wokalny kształci pod stałą opieką pedagoga i śpiewaczki Aleksandry Chacińskiej. Jest laureatką II nagrody na Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej oraz zdobywczynią wyróżnienia na X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń Wieczorna”.
Agata Gabryjel – fortepian
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku pod kierunkiem prof. Ludmiły Kasjanenko.
Ukończyła studia podyplomowe z muzykoterapii na wydziale Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonaliła pod okiem wybitnych profesorów, takich jak Bronisława Kawalla, Witalis Raczkiewicz, Ludmiła Kasjanenko, Mykola Suk. Brała udział w kursach pianistycznych, m.in. w Kijowie, gdzie występowała z orkiestrą pod batutą Natalii Ponomarchuk. W związku ze studiami z muzykoterapii organizowała koncerty w Domu Samopomocy Caritas w Białymstoku.
Obecnie czerpie satysfakcję z pracy w szkołach muzycznych w Białymstoku i Siemiatyczach, gdzie pełni funkcje nauczyciela i akompaniatora, z powodzeniem przygotowując uczniów do dalszej edukacji muzycznej. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu pedagogiki fortepianu. Jest autorką artykułu pt. „Mini poradnik początkującego nauczyciela fortepianu”, który ukazał się na łamach dwumiesięcznika internetowego „Wychowanie Muzyczne”. Jej uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach pianistycznych.

Plakat - Spotkanie z operetką

Skip to content