Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na najważniejszą imprezę w sezonie Dni Rynu 300 – lecie miasta. Bawimy się cały tydzień. W programie m.in. wernisaż, konferencja, kino plenerowe, biegi, piknik strzelecki, spacer po mieście i wiele innych wspaniałych atrakcji! W sobotę 22.07 na scenie wystąpi Ireneusz Nieckarz, Piotr Karpiozo Karpienia i zespół Enej! Zwieńczeniem sobotniej nocy będzie okaz laserowy i fajerwerkowy.

ŚCIAGA CO, GDZIE, KIEDY ze szczegółowym opisem 👇

🎉zapraszamy na konferencję „300 – lecie Rynu zapisane na kartach historii – co wiemy o Rynie …” w ramach obchodów Dni Rynu – 16.07.2023r. (niedziela), godz.16:00, sala widowiskowa RPEKIiT w Rynie – wstęp wolny 🙂
Program Konferencji:
📌Rys historyczny miasta Ryn – prezentacja oraz prelekcja – Adam Majgier
📌Film produkcji Telewizja Kopernik – Ryn dawniej i dziś
📌Panel wspomnień poprzednich włodarzy Miasta Ryn: Józef Naruszewicz, Lidia Należyty , Józef Karpiński
📌Film produkcji Telewizja Kopernik – Najnowsze Inwestycje w Rynie
📌Panel – Ryn dziś – Jarosław Filipek Prowadzenie konferencji Elza Fitza

. 🎉 A już w poniedziałek 17.07. wernisaż „300 – lecie Miasta Ryn” – oranżeria RPEKiT w Rynie, godz. 18:00 – wstęp wolny. W czasie wernisażu będzie niebywała okazja do zobaczenia ryńskich perełek z prywatnych zasobów mieszkańców naszego miasta m.in. kronikę Ochotnicza Straż Pożarna w Rynie – zbiór Pana Czesława Mazura, wybrane kroniki Pani Wanda Prokopowicz, wycinki prasowe z Gazeta Giżycka, stare fotografie Rynu.

🎉 Już we wtorek 18.07, o 18:00 koncert Na Folkową Nutę 😊 Na naszej scenie sali widowiskowej wystąpi Chór Parafialny MAGNIFICAT z Miasto Ryn oraz Ryńskie Wrzosy 💐 Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny 🙂

🎉 Gotowi na kino plenerowe? 😎 Serdecznie zapraszamy 19.07.23r. na godz. 21:00 – Amfiteatr nad Jeziorem Ołów 🥳 Pokaz filmu przygotowuje dla Państwa Holiday-Event.pl 📽 Zabieramy ze sobą dobry nastrój, zajmujemy miejsce na jednym ze 100 leżaków lub własnym kocyku i oglądamy
😁 Na ekranie zobaczymy film Listy do Julii. Garść informacji o filmie
👇 Rok premiery światowej: kwiecień 2010 Reżyser: Gary Winick Gatunek: Komedia romantyczna Sophie (Amanda Seyfried) i Victor (Gael Garcia Bernal) niedługo mają się pobrać. Przed ślubem chcą jeszcze na niedługi czas wyjechać na wakacje – w tym celu wybierają miasto najsłynniejszych zakochanych: Romea Monteki i Julii Kapuletti, Weronę. Jednak upragniony wyjazd do Włoch tylko z pozoru wydaje się być romantyczny. Victor już wkrótce ma otworzyć swoją restaurację i Werona jest miejscem, gdzie doskonali swoje umiejętności kucharskie, poznaje smaki i aromaty oraz wybiera wytrawne wina i sery, które zawiezie z powrotem do Nowego Jorku. Natomiast Sophie, pomimo, iż czuje się odrzucona i ciągły brak ukochanego nie jest jej na rękę, udaje, że wszystko jest na swoim miejscu. Do czasu, gdy postanawia samotnie zwiedzić dom Julii. Obserwuje tam, jak młode dziewczyny piszą listy do Julii, by ta im doradziła, co mają robić w sprawach sercowych. Spotyka się z sekretarkami Julii – wolontariuszkami, które odpisują na owe zapytania. Sophie odnajduje nieoczekiwanie list napisany 50 lat wcześniej, z 1957 roku. Postanawia odpisać na niego i nawet się nie spodziewa, że list trafi w powołane ręce… Może w ten sposób odnajdzie tę prawdziwą miłość, może warto było czekać?

🎉 W czwartek zapraszamy na historyczny spacer po zabytkach Miasta Ryn 🙂 W czasie spaceru zwiedzimy bezpłatnie Hotel Zamek Ryn – Conference & SPA , Wieże Widokową oraz Ryńskie Zbiory Muzealne. Spotykamy się o 20:00, w czwartek 20.07 przed głównym wejściem Hotel ZAMEK RYN 🙂 Komentarz słowny – Mirosław Kowalski.

🎉Zapraszamy na wspaniały, muzyczny rejs w doborowym towarzystwie 🥳⛵️ Już 21.07 o godz. 19:00 na terenie zielonym przy Ekomarinie w Rynie koncert zespołu „Zejman i Garkumpel” 🙂 3 bloki muzyczne 🤩 Oczywiście nie zabraknie bloku muzycznego i niespodzianek dla naszych najmłodszych 🙂 Ten wieczór warto spędzić w Miasto Ryn 🥰 Na zachętę kilka słów o artystach
👇 Zespół „Zejman i Garkumpel” powstał w 1985 roku jako duet śpiewających żeglarzy. Od początku działalności podstawą repertuaru były autorskie utwory Mirosława Kowalewskiego adresowane do ludzi podzielających jego pasję, żeglarstwo śródlądowe. Z czasem „Zejman” poszerzył skład oraz repertuar o autorskie utwory tematycznie związane z magią mórz, dalekich podróży i poznawania świata. Są nimi piosenki pisane przez Zbigniewa Murawskiego i Mirosława Kowalewskiego. Ważną częścią działalności zespołu są autorskie utwory tematyczne adresowane do dzieci . Nasi żeglarze doskonale znają przeboje zespołu takie jak : „Samantha”, „ Mazurscy Kolumbowie”, „Hej! Ho! Żagle staw” czy wiele innych. Występy w kraju i za granicą ( USA, Kanada, Francja, Austria i inne ) , wydawnictwa płytowe, wiele nagród, udział w audycjach radiowych i TVP oraz zamieszczanie utworów w wydawnictwach dydaktycznych, plasuje zespół : „Zejman i Garkumpel” wśród czołówki wykonawców spod znaku Wiatru, Wody i Przygody. Obecnie zespół gra w składzie 4 – ro osobowym. Instrumentarium: Gitary – solowa, rytmiczna i basowa, ukulele, perkusja, Nycelharpa, harmonijka ustna, wheastle i wokale.

🎉 W sobotę 22.07 na scenie Ireneusz Nieckarz, zespół BOHIKA, Piotr Karpiozo Karpienia, zespół Enej 🥳 Pokaz laserowy, fajerwerkowy będzie się działo 🤩
🎉 Ireneusza Nieckarza zna kazdy mieszkaniec naszego miasta czy gminy. Wspaniały artysta, człowiek orkiestra 🥳 Na sobotniej scenie wystąpi Piotr Karpienia Laureat programu Mam Talent, Laureat Przebojem na Antenę, Finalista Irlandzkiej edycji Idola. Jego piosenki można usłyszeć na antenach RMFu, Radia Zet i wielu innych. Grał na trasie Żywiec Męskie Granie. Piotr Mikulski i Rafal Lemieszko to laureaci festiwalu w Opolu. Poprostu zespół BOHIKA. Oczywiście gwiazdą wieczoru będzie zespół ENEJ 🤩

🎉 W niedzielę i sobotę na trenie zielonym przy Ekomarinie będzie można poskakać na dmuchańcach oraz spróbować swoich sił na strzelnicy – atrakcje odpłatne.

🎉 niedziela sportowa czyli III Bieg o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Ryn 💪 Zaczynamy o 10:00. W amfiteatrze będzie można również zobaczyć sprzęt wojskowy 15 GBZ oraz zajść do namiotu WCR 😁 Oczywiście tradycyjnie na Strzelnicy Sokół odbywa się piknik militarny

🥳 Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy 🥳🤩

Skip to content