Zapraszamy na wernisaż grafik i rysunków „Finis coronat opus” Kacpra Kamińskiego – 31.03.2023r. godz. 17:00, oranżeria RPEKiT w Rynie.

Kacper Kamiński, urodzony w 2000 r w Łomży. Tam tez ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Łomży im. Wojciecha Kossaka. Te 4 lata szkoły bardzo rozwinęły i ukierunkowały młodego artystę. Wychodząc od pasji rzeźbienia w drewnie, poszerzył swój wachlarz twórczy o rysunek i grafikę warsztatową, z z tej ostatniej zrobił pracę dyplomową i obronił ją. Szkoła mimo narzucanych tematów nie ograniczała a dawała możliwość odszukania siebie. Przez cały czas orbitował w około form abstrakcji doszukując się estetycznych przeżyć oraz czystej przyjemności z formy i plamy. Próbując, eksperymentując zaspokajał ciekawość swoją oraz coraz częściej odbiorców. Przerodziło się to w dialog, gdyż często obcowanie z jego twórczością pobudzało wyobraźnię i zatrzymywało na chwilę. Kilkukrotnie wyjeżdżał za granice za pracą oraz szukając inspiracji. Obecnie zamieszkuje Dolinę Rzeki Guber, tworząc w drewnie tematy przedstawieniowe oraz sztukę ludową, od czasu do czasu wracając rysunkiem w abstrakcje .

W czasie wernisażu młody artysta zaprezentuje odbijanie grafiki w technice linorytu. Wszyscy chętni będą mogli samodzielnie poodbijać grafiki.

Zapraszamy!

 

Plakat - wernisaż

 

Skip to content