Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Wieczorne widowisko słowno – muzycznego nad Jeziorem Ołów z udziałem uczniów szkoły podstawowej w Rynie, którzy wspólnie z nauczycielami przy wsparciu kadry RPEKiT przygotują autorski program związany z obrzędem Nocy Świętojańskiej, koncertem lokalnych zespołów oraz koła tanecznego działającego w naszej instytucji oraz zaproszonych gości. W czasie wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wianek. Gospodarzem wieczoru będzie zespół Ludowy Sterławiacy, który odtwarza zapomniane i przekazywane przez najstarsze pokolenia utwory, pieśni i tańce mazurskie, co ma swoje odzwierciedlenie w prezentowanych suitach.
Do współpracy zaprosiliśmy zespół dzieci i młodzieży działający przy Węgorzewskim Centrum Kultury, który wykona świętojańskie widowisko taneczno – muzyczne.  W czasie wydarzenia również wystąpi zespół Zarażeni Folkiem.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Echa Mazurskich Chat”. Przegląd muzyczny zespołów z regionu Mazur „Echo Mazur”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

 

Skip to content